“TAKA JEST WOLA BOGA, ABYŚMY WSZYSTKO MIELI PRZEZ MARYJĘ .” /św. Bernard

Grota Matki Bożej z Lourdes w Lasku Wiedeńskim do której od 38 lat pielgrzymujemy, była ponownie miejscem naszego modlitewnego czuwania wraz ze Wspólnotą Galileą. Trwało ono ponad cztery godziny. Wpatrzeni w Najświętszy Sakrament medytowaliśmy fragmenty zaczerpnięte z Pisma Św. Nie mogło też w takim miejscu zabraknąć modlitwy różańcowej. Czuwanie zakończyło się Mszą świętą, którą sprawował i homilię wygłosił o. Edward Żakowicz CR.

To modlitewne wydarzenie było transmitowane przez nasze wiedeńskie internetowe Radio Droga. Wszystkim zaangażowanym w to dzieło ewangelizacji z całego serca dziękujemy. Wielkie dzięki należą się kustoszowi ks. Stanisławowi Korzeniowskiemu SAC. Bóg Ci zapłać!

                                                                          Mimo ulewnego deszczu w tym dniu młodzi (Agnieszka, Natalia, Andrzej oraz Kuba) podjęli się też trudu pieszej pielgrzymki z Wiednia do Maria Gugging.

Homilia o. Edwarda Zakowicza wygłoszona 20.06.2020 r. w Maria Gugging podczas Mszy Sw. na zakończenie czuwania.

 

    

Tak jak kult Serca Jezusowego łączymy z objawieniami św. Małgorzaty Alacoque, tak nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi łączy się z objawieniami w Fatimie. To tam właśnie Maryja pierwsze słowa wypowiedziała o swoim Sercu. 13 czerwca 1917 r. zwróciła się do Łucji: “Pan Jezus pragnie posłużyć się tobą, abym była bardziej znana i miłowana. Pragnie ustanowić na świecie kult mojego Niepoklanego Serca. Tym, którzy przyjmą to nabożeństwo, obiecuję zbawienie. Te dusze będą przez Boga kochane jak kwiaty przeze mnie postawione dla ozdoby Jego tronu”. 

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *