Piesza Pielgrzymka do Maria Gugging – listopad 2019 r.

Opublikowane przez Pielgrzym w dniu

“Czyściec ukazuje, jak wielką miłością darzy nas Bóg i zmazuje wady u tych, którzy pragną się z Nim zjednoczyć” / św. Josemaria Escriva. 

W niedzielę 24 listopada 2019 r. w Święto Chrystusa Króla odbyliśmy już kolejną pieszą pielgrzymkę do Maria Gugging. Kościól Katolicki świętował uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, również dzień zakończenie roku liturgicznego. Naszą modlitwę oraz trud ofiarowaliśmy za zmarłych oraz dusze w czyścću cierpiące.

“Przyjdźcie z pomocą tym bezsilnym duszom, których udręki są nieporównywalnie większe od wszystkiego, co można wycierpieć w tym życiu.” /św. Augustyn

Niezmiennie od 37 lat, tak i w tym miesiącu odbyła się comiesięczna pielgrzymka piesza do Maria Gugging. 

Około 40 patników “stawiło” się o 07:45 jak zawsze gotowych do oddania swojego trudu pielgrzymowania, tym razem za dusze w czyśćcu cierpiące. Swoją modlitwą chcieliśmy pomoc tym wszystkim, którzy tego najbardziej potrzebują. Nie zdajemy sobie sprawy jaką moc moją nasze modlitewne wołania. Kiedyś ksiądz arcybiskup Fulton Sheen powiedział:
“Wchodząc do nieba wielu z nich będzie podchodzić do nas, dziękując nam”.
“Zapytamy: Kim oni są?, a oni odpowiedzą: biedną duszą z czyśćca, za którą się modliłeś.”
Dla nas to nic wielkiego ale dla tych dusz to wielki skarb. Może warto zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o naszym życiu doczesnym ale i wiecznym. Też kiedyś może Ja, może Ty, będziemy potrzebować modlitwy za nasze dusze. Warto jest o tym pamietac przy każdej modlitwie i zakończyć ją krótkim wezwaniem: “Wieczne odpoczywanie, racz mu/ jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu/ jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.”

O godz. 15.00 rozpoczęliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej Drogę Krzyżową.

W każdym rozważaniu wybrzmiewała nasza ułomność i wielkość Boga. Na nasze wołanie Panie nic nie widzę, boję się, nie mam już sił, padała odpowiedź: zaufaj mi a ja Cię poprowadzę
“Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą.” /Iz 54, 10.
Na koniec odbyła się Msza Święta, którą celebrował kustosz ks.Stanisław Korzeniowski SAC.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom za ich poświęcenie i modlitwę.

                                                      

Tekst i zdjęcia Agnieszka Studzińska


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *