Zdjęcie Agata Skrzypko 

Zamyślenia wielkopostne o. Edwarda Żakowicza CR 

Cały Psalm: 30
Psalm 30 jest dziękczynną modlitwą skierowaną do Boga w podzięce za Jego hojne łaski. Psalmista wspomina krytyczną sytuację, z której został uratowany przez Pana. Był on bliski śmierci. Bóg jednak okazał mu swoje miłosierdzie, gdyż Boża miłość do człowieka jest silniejsza niż słuszny gniew.
Lękowi człowieka w obliczu śmierci autor natchniony przeciwstawia radość i nadzieję odradzającego się życia. Perspektywa śmierci może bowiem zamknąć serce człowieka, budzić poczucie pustki i rozpaczy. Tymczasem ta chwila wymaga szczególnego zaufania do Boga, który zawsze pozostaje wierny swoim obietnicom. Psalmista zachęca więc, by nigdy nie wątpić w zbawczą moc Boga.
Przebyliśmy tydzień życia z Jezusem w odosobnieniu, we wspólnocie rozważając Słowo… czujesz wybawienie mocą Boga i Jego wierność? Czy jednak większy lęk, strach i niepewność?
Niedawno obiegł Whatsapp film dziękujący wirusowi za połączenie nas fizycznie i energetycznie. Błędny film… to nie wirusowi należy się podziękowanie i chwała… i nie łączy nas ciało i energia, ale rozpala nas Bóg i Jego miłość.. Wirus jest błędem… brakiem… złem… Bóg się nie zgadza z jego istnieniem. Jedno wnosi ten film w moje życie… być może wniesie w twoje. Można przeżywać strach i niepewność a być wyzwolonym od lęku… wolnym… mieć pokój i nieść go… mieć cierpliwość i radość…
Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś… Sław Go… uwielbiaj Jego imię w domu… wśród dzieci… razem. Niech motywem będzie wybawienie… wierność Boga. On Cię już teraz wybawił zmartwychwstaniem…dziś gdy trwa niebezpieczeństwo… wykorzystuje wirusa do zbawiania świata.
…ocaliłeś mi życie… Twoje życie jest ocalone… jesteś wieczny dzięki Wybawcy… dzięki przyjęciu Jezusa za swojego jedynego Zbawiciela… Nic wtedy nie może zagrozić twojemu życiu… wtedy śmierć nie ma mocy… doświadcz w sobie i w rodzinie wolności Wybawcy… pokoju męczennika i pokutnika.
…śpiewajcie psalm wszyscy miłujący Pana… Śpiewaj… śpiewaj Mu … to wyznanie pewności ocalenia… wyzwala zaufanie… to fascynujące wyznanie miłości… zrób to romantycznie i z powerem… zróbmy to wszyscy… bo Bóg jest nad wszystkim a my tylko walczymy z tym co sobie zgotowaliśmy… Jednak i tak nas już wyzwolił… obdarzył nieśmiertelnością… doświadcz jej śpiewając Mu w ufności…
Zamieniłeś w taniec mój żałobny lament; Być może jeszcze lęk prowadzi cię do żałobnego lamentu… do rozpaczy… jest Wielki Post a więc rób to w nadziei… może na teraz denerwuje cię radość… śpiew… i oznaki pokoju… Nic to dziwnego… Jeśli jesteś dziś gotowy tańcz w obecności Pana… dzieci, które mają zaufanie nawet dziś tańczą… śmieją się…  a jeśli nie jesteś jeszcze gotowy…  ucz się poddawania Bogu… pozwól Mu, by zamienił w taniec już teraz twoje żałobne hymny … oczekuj zupełnego wyzwolenia… Wielu ludzi prosi o zatrzymanie pandemii i powrót do „normalnego” życia… ty zapragnij zmiany: zatrzymania pandemii, ale nie powrotu do tego co było… ale zapragnij nowego ducha…  nowego serca, nowego świata… nowych ludzi… nowego siebie… nowej swojej rodziny… świętej rodziny… życia odnowionego w Jezusie. Niech życie dziś i po pandemii będzie pełne odwagi i powera.
Boże mój i Panie, będę Cię sławił na wieki. Sław Go… rób to już teraz i na wieki… Moc Boga i Jego potęga… Jego Miłość i zmartwychwstanie wnoszą Boże szaleństwo do dzisiejszego dnia… do uczuć myśli i zachowań… ducha… więc możesz robić to dziś i jutro i rób to na wieki… podejmij taką decyzję…
CZY DZIŚ BĘDZIE ŻAŁOBNY TWÓJ LAMENT BRZMIAŁ W DOMU… CZY ŚPIEW I TANIEC Z WYZWOLENIA I Z ŁASK, KTÓRE ODKRYWASZ … ZACZNIE ŚWITAĆ…

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *