15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Piesza Pielgrzymka do Maria Gugging.

Opublikowane przez Pielgrzym w dniu

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Pannyłac. Assumptio Beatissimae Mariae Virginis in caelum.

Oddajmy się Jej na własność, tak jak to uczynił św. Maksymilian.  Ci, którzy oddali się już bez zastrzeżeń Niepokalanej, niech innych pociągną na drogi maryjne.

W czwartek 15 sierpnia 2019 obchodziliśmy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również Matki Boskiej Zielnej, a w przeddzień wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe. To jego słowa towarzyszyły nam w modlitewnych rozważaniach tajemnic różańcowych podczas pielgrzymki do Maria Gugging. Św. o. Kolbe często powtarzał: ,,Niepokalana – oto nasz ideał”. Tak więc grupa pątników z Wiednia i okolic licząca 65 osób wyruszyła na pielgrzymkowy szlak do Lourdesgrotte, aby oddać cześć Maryi poprzez trud pielgrzymowania. Bardzo cieszy nas fakt, że 10 osób było z nami po raz pierwszy. W czasie drogi również zbieraliśmy tegoroczne plony, kwiaty polne i zioła, aby u stóp Maryi złożyć nie tylko nasze pielgrzymowanie, ale i wieńce i bukiety.

W cudownych okolicznościach przyrody, przy sprzyjającej pogodzie, próbowaliśmy usłyszeć „samego siebie” poprzez milczenie. Bo czym jest milczenie? To nie jest zaprzeczenie słów; lecz przestrzeń, w której słowa mogą się narodzić. Wielu ludzi nie rozumie, że milczenie nie czyni człowiekowi krzywdy. To właśnie w ciszy dokonują sie wielkie rzeczy. W ciągłym natłoku informacji płynących z każdej strony za pośrednictwem radia, telewizji, telefonów, trudno jest usłyszeć swój wewnętrzny głos. Często podczas pielgrzymki następowała cisza i serce radowało się, na twarzy pojawiał sie uśmiech, gdy Dawid, ośmioletni chłopiec ochoczo brał mikrofon do ręki i odmawiał dziesiątki różańca.

Jak każda pielgrzymka również i ta obfitowała w jubileusze. Swoje urodziny świętowała pani Halina, imieniny obchodziła pani Marysia.

W Godzinie Miłosierdzia odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz została odprawiona Droga Krzyżowa. Uwieńczeniem naszej pielgrzymki była Msza Święta, której przewodniczył ks. Prałat Mag. Zygmunt Sędziak z diecezji Ełckiej, współkoncelebrowali: ks. Artur Kania CMM oraz ks. Andrzej Koch.

Ta pielgrzymka to również czas pożegnań. Nasz dotychczasowy kustosz oraz opiekun Radia Droga ks. Artur Kania, został skierowany do pracy w innej parafii w Dolnej Austrii, natomiast ks. Andrzej Koch do Frankfurtu w Niemczech. Życzymy im błogosławieństwa Bożego oraz wytrwałości w podążaniu drogą swojego powołania.  

Dziękujemy też Basi i Łukaszowi, za śpiew oraz grę na gitarze, która nadała pielgrzymce ,,inne barwy”.

Agnieszka Studzińska

Kazanie ks. Artura Kani, kustosza w Maria Gugging wygłoszone podczas Mszy Św. na zakończenie pielgrzymki oraz pożegnania z pielgrzymami.

                                                                                                           

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *